Vizsgakövetelmények / Tanfolyamdíjak

Járművezető képzésre jelentkezők részére a  Gózan Autósiskola az alábbi tájékoztatást nyújtja Önnek képzési tevékenységéről.

Képzőszervünk: Gózan Sándor E.V.

Székhelyünk: 5500 Gyomaendrőd, Hősök útja33. (tel.: 06-20/511-2883)

Cég formája: egyéni vállalkozás

Nyilvántartási száma: 3084186

Felnőttképzési nyilvántartási száma: B/2020/008226

TEÁOR: 8553

Iskolavezető neve, azonosítója: Gózan Helga Réka 11992

Ügyfélfogadás:

helye: Gyomaendrőd, Bajcsy-Zsilinszky út 47.

Ideje:  kedd és csütörtök 16-20 óráig

Telefonon: 06-20/511-2883

E-mail: gozanhelga@gmail.com

Honlap: www.gozanautosiskola.hu

Választható járműtípus: Fiat Panda, Suzuki Sx4

Motorkerékpárok: Honda, Suzuki, Yamaha és robogók

A jelen szerződésben nem szereplő kérdésekről – a hatályos jogszabályok figyelembe vételével szóbeli tájékoztatást nyújtok. Jogvita esetén a Szarvasi Járásbíróság, 5540 Szarvas Deák Ferenc utca 1.az illetékes.

A képzést engedélyező hatóság:

Építési és Közlekedési Minisztérium

Közúti Gépjármű-közlekedési Hatósági Főosztály

Címe: 1358 Budapest, Postafiók 14.

Telefonszám: +36-1-510-0101

email: kepzes-kghf@itm.gov.hu

A felügyeletet ellátó szerv:

Közúti Gépjármű Közlekedési Hatósági Főosztály

Címe: 1011 Budapest, Fő utca 44-50.

1440 Budapest Pf. 1.

Telefonszám: +36-1-510-0101

email: kepzes-kghf@itm.gov.hu

Cégnév: KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft.

Az új székhely címe: 1033 Budapest, Polgár u. 8-10.

Adószám: 26580708-2-41

Levelezési cím: 1438 Budapest, Pf. 477.

A képzési tevékenységünk kiterjed „AM”,  „A1”, „A2”, „A”, valamint „B” kategóriákra.

A hatályos jogszabályok szerint:

A járművezetőket tanfolyamon kell képezni. A tanulók számára a tantervi óraszámok szerinti tanórákon való részvétel, valamint az előírt feladatok igazolt teljesítése kötelező.

A járművezetői tanfolyamra való felvétel előtt a képző szervnek a tanulóval teljes képzési szolgáltatásra irányuló írásbeli szerződést kell kötni. Az „AM” kategóriánál 14 éven aluliaknál szülői hozzájárulás is szükséges.

A képzés helye:

Elméleti oktatás:    Gyomaendrőd, Hősök útja 40.

Gyakorlati oktatás:

Gyomaendrőd – belterülete

Gyomaendrőd – Békéscsaba országút

Békéscsaba tanpálya és belterülete

Gyakorlati oktatásban a váltás helye a tanulóval való megegyezés szerint történik.

A tanfolyamra való felvétel feltételei és módja:

 Tanfolyamra az vehető fel, aki a megszerezni kívánt járművezetésre jogosító okmány kiadásához szüksége, a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011 Kormány rendeletben (a továbbiakban: Korm. rendelet) meghatározott életkort betöltötte, vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb, továbbá megfelel a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet  (a továbbiakban: Rendelet)  az elméleti vizsgára bocsátás feltételei közül a 10.§. (1) bekezdés b) – c) pontjaiban, valamint a (2) bekezdésben foglaltaknak.

A rendelet alapján a képzési tevékenységünkre vonatkoztatva:

A képzésben résztvevők életkora:

 „B” kategória 17 év

„AM” kategória 14 év

„A1” kategória 16 év

„A 2” kategória 18 év

„A” kategória 24 év

A képzésben való részvétel, valamint a vizsgára bocsátás feltétele a közbiztonsági és a közlekedésbiztonsági alkalmasság megléte. Amennyiben a képzés során következik be valamely alkalmassági feltétel hiánya, úgy saját érdekében azonnal jelezze az iskolavezetőnek.

A vonatkozó rendelet alkalmazásában közlekedésbiztonsági szempontból járművezetésre alkalmatlannak kell tekinteni azt a személyt:

-akit a bíróság a járművezetéstől jogerősen eltiltott,

-akinek a járművezetésre jogosító okmány visszavonását a szabálysértési hatóság jogerősen elrendelte, a határozatban meghatározott ideig,

-akinek kényszergyógyítását vagy kényszergyógykezelését a bíróság elrendelte, annak időtartamára,

-akinek a járművezetése jogosító okmányát a rendőrhatóság jogerős határozatával meghatározott ideig visszavonta, a visszavonás időtartama alatt,

-akit a bíróság cselekvőképességet kizáró vagy korlátozó gondokság alá helyezett,

-akit a bíróság a járművezetéstől véglegesen tiltott el, de utóbb ezen büntetés alól mentesítette, vezetői engedélyt csak tanfolyammentes teljes körű vizsga letételét követően kaphat.

Ha a bíróság vagy rendőrhatóság a járművezetésre jogosító okmány visszaadását, illetve a vezetési jogosultság gyakorlását jártasság igazolásához, új járművezetői vizsgához, egészségi alkalmasság igazolását kötötte, a közlekedésbiztonsági alkalmatlanság mindaddig fennáll, amíg a járművezető ezen kötelezettségének, illetőleg az utánképzésre vonatkozó külön jogszabályban meghatározott kötelezettségének eleget nem tett.

A járművezetéstől eltiltás, visszavonás meghatározott kategóriára, járműfajtára történő korlátozása esetén a közlekedésbiztonsági alkalmatlanság is csak az eltiltással, visszavonással érintett kategóriára, járműfajtára terjed ki.

Orvosi alkalmasság:

Melyet a körzeti orvos állít ki. Hasznos tanács:

I. csoportú vizsgálatot kérjen, ha csak magánszemélyként kíván járművet vezetni.

II. csoportú vizsgálatot kérjen, ha olyan elképzelése van, hogy gépjárművezetőként állást kíván vállalni.

A tanfolyamra jelentkezés módja:

Jelentkezéskor érvényes személyét igazoló okmánynak és lakcímnyilvántartónak, orvosi alkalmassági vélemény valamint az alapfokú iskolai végzettséget igazoló bizonyítványnak kell lennie (8 ált. isk.). Amennyiben már rendelkezik vezetői engedéllyel, azt bemutatni és fénymásolatot készíteni róla. Ezek alapján tudjuk kitölteni a jelentkezési lapot, amelyet nyomtatás után kézhez kap aláírásra. Az „AM” kategória esetében nem kell orvosi, illetve alapfokú iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány.

Gondosan olvassa el! Ne feledje aláírni!

Érvénytelennek kell minősíteni a Vizsgaközpontnak azt a járművezetői vizsgát, amelyet a Vizsgaközpont félrevezetésével, hamis adatok közlésével, illetve rendeletben vagy más jogszabályokban meghatározott feltételek hiányában vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértésével tettek le.

A tanfolyamra jelentkezéskor be kell mutatni:

-1db orvosi alkalmassági véleményt

-meglévő vezetői engedélyt, járművezetői igazolványt vagy vizsgaigazolás hitelesített fénymásolatát

-elméleti tanfolyamdíjat (aktuális ár)

-mentességet igazoló okiratot (Elsősegély nyújtásról)

-alapfokú iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt

A tanfolyam tantárgyai és kötelező minimum óraszáma, vizsgái:

  „AM” „A1” „A2” „A+” „B”
Tanf.felv.életkor és elm.vizs.é.kor 13.5/13.9 15.5/15.9 17.5/17.9 23.5/23.9 16.5/16.9
Közlekedési ismeretek 10 14 14 14 20
Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek - 2 2 2 2
Járművezetés elmélete 6 6 6 6 6
Összesen elmélet 16 22 22 22 28
Járművezetés gyakorlata óra/km 10/100 16/240 16/240 26/390 29/580
Vizsgák elm., jk.,
forg
elm., jk.,
forg
elm., jk.,
forg
elm., jk.,
forg
elm., jk.

 

A tanfolyam díja: 

  „AM” „A1” „A2” „A+” „B”
Elmélet* 40 000 Ft 55 000 Ft 55 000 Ft 55 000 Ft 55 000 Ft
Gyakorlat* 7 000 Ft/óra 8 000 Ft/óra 8 000 Ft/óra 8 000 Ft/óra 8 500 Ft/óra

 

Az a tanuló, aki a kötelező elméleti órák nem tud részt venni, annak pótlását az oktatóval történő megbeszélés alapján, a megegyezés szerinti időben és helyen, díjtalanul pótolhatja. Elméleti vizsgára csak az jelenthető le, aki az elméleti tanfolyamot elvégezte tantermi, illetve e-learningos képzés keretén belül.

A vizsgára jelentkezéshez előírt képzési rész (tantárgy) elvégzését tanúsító igazolást az e-learning képzés esetén minden esetben, tantermi képzés esetén a tanuló kérelmére az iskolavezető köteles a befejezést követő 3 munkanapon belül a tanuló részére kiadni, valamint a Vizsgaközpont részére elküldeni.

Amennyiben a jogszabály által előírt órakeretben nem tudna sikeresen felkészülni a vizsgára, lehetőség van pótórát venni, amely a mindenkori óradíjjal megegyező.

A tanulók a képzésért fizetendő díjat közvetlenül, vagy készpénz-átutalási megbízással az iskolavezető számlájára fizethetik be.

A gyakorlati vezetést az kezdheti meg, aki sikeres elméleti vizsgát tett, és betöltötte a kategóriához szükséges jogszabályban előírt életkort.

Sikeres közlekedési alapismeretek vizsga letételének időpontjától számított 2 éven belül lehet letenni a gyakorlati vizsgát, tehát a sikeres kresz vizsga 2 évig érvényes.

A járművezetési gyakorlat oktatása csak a tanuló nevére kiállított, a Vizsgaközpont Kökény program által hitelesített vezetési karton birtokában kezdhető meg.

Vezetési gyakorlat előzetesen egyeztetett időpontban történik. Az oktató és a tanuló is köteles 10 percet várni a megbeszélt időpont után. Ezt meghaladó idő után az óra elmarad.

Elméleti vizsgára az bocsátható, aki

- a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3) bekezdésében foglaltak szerint elvégezte és az első vizsgaeseményig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el, továbbá a 7. § szerinti igazolást a Vizsgaközpont részére a jelentkezési lapon bemutatta vagy annak elvégzése alól a 4. § (6) bekezdésében foglaltak alapján mentesült, továbbá aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló rendelet alapján tanfolyammentes vizsgát tehet,

-megfelel a külön jogszabályokban meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint – írásbeli nyilatkozata alapján – a külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek,

-a megszerezni kívánt vezetői engedély kiadásának feltételéül – a „K” kategóriás jármű vezetője kivételével – a jogszabályban előírt életkornál

-tanfolyami képzés esetén legfeljebb három hónappal fiatalabb,

-a gépjármű vezetésére jogosító vezetői engedély megszerzésére irányuló vizsga esetében az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik,

-a vizsgára való jelentkezésig – a Bizonylati Album szerinti azonosítók szerepeltetésével – a külön jogszabályban meghatározott módon az igazgatási szolgáltatási díjat képző szerv útján vagy közvetlenül megfizette.

Amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára.

Forgalmi vizsgára 24/2005. (IV.21.) GKM rendelet és a 382/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet 4. § (2) 28. alapján csak az bocsátható (továbbiakban: Rendelet):

aki a tanfolyam elméleti majd gyakorlati részét igazoltan elvégezte, (a jogszabályban előírt életkori, egészségügyi és pályaalkalmassági feltételeknek megfelel), vagy annak elvégzése alól felmentést kapott, illetve a vizsgadíjat befizette. A felmentésre jogosultak köréről kérjük, az iskolavezetőtől kérjen tájékoztatást!

Minden kategóriában elméleti vizsgára kell jelenteni a tanulót a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül és 12 hónap alatt sikeres elméleti vizsgát kell tennie, ellenkező esetben  a teljes tanfolyam ismétlése esetén tehet újabb elméleti vizsgát.

A vizsgadíjakat a 84/2009. (XII. 30.) KHEM rendelet melléklete tartalmazza:

  „AM” „A1” „A2” „A+” „B”
Elméleti díj 10 500 Ft 10 500 Ft 10 500 Ft 10 500 Ft 4 600 Ft
Járműkez. Díj 7 200 Ft 9 000 Ft 9 000 Ft 9 000 Ft -
Gyakorl.v.díj 7 200 Ft 24 000 Ft 24 000 Ft 24 000 Ft 11 000 Ft
 

A vizsga díjának befizetése készpénzzel, illetve átutalással történik az Autósiskolánál, elméleti pótvizsga a Vizsgaközpont  pénztárában.

Bármely vizsgaidőpont a díj befizetése után kérhető.

Első elméleti vizsgadíjat az iskola, a továbbiakat a tanuló fizeti be személyesen a pénztárnál bankkártyával.

A gyakorlati vizsgadíjat az Autosiskolánál fizeti be a Tanuló.

A vezetői engedély kiadása a 326/2011.(XII.28.) Korm.rendelet szerint történik.

A vezetői engedély kiadásának feltételéül a jogszabályban meghatározott vizsgáztatási előírásoknak az a vizsgázó tett eleget, aki az egyes kategóriákhoz, alkategóriákhoz, kombinált kategóriákhoz a Rendelet 8. mellékletben előírt vizsgatárgyakból megfelelt, vagy azok teljesítése alól e rendelet alapján felmentést kapott.

A sikeres vizsgáról a Vizsgaközpont vizsgaigazolást állít ki, amelyet a sikeres vizsgát követően azonnal elektronikus úton továbbít az illetékes Okmányiroda részére.Vizsgaigazolást az a tanuló kaphat, aki az összes vizsgáját sikeresen befejezte és a közúti járművezetők elsősegély-nyújtási ismeretekből tett vizsgáról szóló Igazolást bemutatta.

EÜ tanfolyam: Online módon igényelhető

Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alóli mentesítések:

A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését tanúsító – a Magyar Vöröskereszt által kiállított – igazolás (a továbbiakban: Vöröskeresztes igazolás) megszerzésének kötelezettsége alól mentesülnek a külön jogszabály alapján:

az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi,

az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi,

védőnői,dietetikusi,mentőtiszti,gyógytornász,egészségügyi szakoktatói,diplomás ápolói oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, valamint a közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, ésaz egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek,továbbá minden olyan vizsgázó, aki 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” kategóriára vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett; 1984. január 1-je után:bármely járműkategóriára vezetői engedélyt,„trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt, „Mezőgazdasági vontató”, „Segédmotoros kerékpár”, „Lassú jármű” kategóriában közúti járművezetői jogosultságot szerzett.

Érdeklődni lehet
az alábbi telefon számon:
Gózan Helga iskolavezető: 06-20/511-2883
Gózan Sándor szakoktató: 06-30/402-5878

Ügyfélfogadás:
Gyomaendrőd,
Bajcsy-Zsilinszky út 47.